RFID Uygulamaları

Viaprotech sektördeki yazılım tecrübesiyle size özel RFID teknoloji çözümleri sunar.

RFID tabanlı yazılım ve entegrasyon çözümleri; firmaların, kurumların kaynaklardan daha fazla yararlanabilmelerini sağlamaktadır. Ürün depoları, lojistik, güvenlik, bagaj otomasyonu, geçiş kontrol, üretim takibi gibi birçok alanda RFID tabanlı bir çözümler kullanılmaktadır.

RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi birçok sektörde kullanılabilir. Büyük alışveriş merkezlerinde, zincir marketlerde, hayvan takiplerinde, havayolları-kargo şirketlerinde kullanılan örnekleri vardır. Bu teknoloji ile şirketlerin avantajları; zamanla azalan insan gücü maliyeti, otomatikleştirilmiş stok kontrolü, ürün takibi ve anında ulaşılabilen envanter bilgisidir. Ayrıca RFID sayesinde şirketlerin iş süreçleri hızlanacak ve ihtiyaç duyulan gelişmiş raporlar hızlı ve doğruluğu yüksek bir şekilde oluşturulabilecektir.

RFID, temel olarak bir etiket ve okuyucudan meydana gelir. RFID etiketleri Elektronik Ürün Kodu (EPC) gibi nesne bilgilerini almak, saklamak ve göndermek için programlanabilirler. Ürün üzerine yerleştirilen etiketlerin okuyucu tarafından okunmasıyla tedarik zinciri yönetimi ile ilgili bilgiler otomatik olarak kaydedilebilir veya değiştirilebilir.